Konečně vás zbavíme nežádoucích nájemníků...
Více zde

Likvidace švábů a jiného hmyzu...
Více zde

Specializujeme se na hubení štěnic...
Více zde

Komplexní služby v oblasti dezinfekce...

Více zde

SEZÓNA

Níže Vám představíme škůdce, kteří trápí domácnosti a firmy v právě probíhajícím ročním období nejčastěji.

Potkan obecný (Rattus norvegicus)

Hlodavec, který se vyskytuje běžně během celého roku. V zimních měsících jeho snaha proniknout do objektu stoupá!

Dospělý jedinec dosahuje délky až 30 cm o váze až 500 g. Nemá jednotné typické zabarvení, tělo je šedohnědé, břicho světlejší. Vyskytují se různé barevné odstíny. Rozpoznávacím znakem je délka ocasu, ten je silný a kratší než tělo.

Délka jejich života může dosahovat až tří let, běžná délka života je však cca 1 rok. Během roku se může narodit až 40 nových jedinců, když počet vrhů a mláďat je variabilní. Úmrtnost mláďat je u potkanů vysoká. Mládě pohlavně dospívá za 3 měsíce. Potkani jsou aktivní po setmění, není však výjimkou, že je ve městech střetneme i během dne. Dobře šplhají a plavou (pod vodou vydrží 20-30 sekund).

Nejdůležitějším jejich smyslem je čich. Jedná se o všežravce, kteří se velmi přizpůsobují. Hromadí zásoby potravy, denní příjem až 20 g (do úkrytů však odnesou mnohem více potravy, než kolik zkonzumují). Vodu potřebují každý den.

Typickým příznakem výskytu je jejich šedohnědý trus, který je oválného tvaru o délce cca 2cm.

Potkani představují velké zdravotní riziko jak pro člověka, tak pro domácí zvířata. Jsou zdrojem nákaz – žloutenka, toxoplazmóza, salmonela. Místa kde se potkani vyskytují, jsou znečištěna trusem a močí, může dojít k ohlodání izolace, podlah nebo kabelů. Z tohoto důvodu doporučujeme jejich výskyt nepodceňovat a provádět pravidelné deratizace a objekty maximálně zabezpečit.

Problémy mohou samožřejmě způsobovat také ostatní - drobnější hlodavci!

Mravenci rodu Lasius

Mravence faraony nyní nahrazují běžnější druhy. Běžně označovány jako mravenci obecní, domácí nebo černí.

Tyto druhy mravenců jsou v Evropě původními druhy. Žijí ve velkých koloniích – mraveništích. Mraveniště budují v půdě nebo ve zdech domů (v chodnících). Tito mravenci se vyskytují nejčastěji v jarním a letním období, kdy pronikají do obytných objektů.

Vývoj z vajíčka do dospělce trvá asi 2 měsíce. Dělnice žijí 2 - 3 roky, královna dokonce více jak 15 let. Délka těla dosahuje několika milimetrů. Potravu tvoří především cukr a bílkoviny. Ve velkém množství jsou nepříjemní a činí potraviny nepoživatelné.

K likvidaci se používá zejména insekticid ve formě postřiku. Lze také aplikovat specifickou gelovou nástrahu.

Vosy - Sršně

Nastal jejich čas! Tyto druhy hmyzu asi není třeba dlouze představovat, většina z nás se s ním setká ve volné přírodě, případně na zahradě. Nejčastěji se jedná o vosu obecnou, vosu útočnou a sršeň obecnou. Pokud vytvoří hnízdo v blízkosti našeho obydlí, jedná se o nepříjemný problém.

Proměna od vajíčka po dospělce trvá zhruba 1 měsíc. Délka těla je různá, vosy mají tělo zhruba 20 - 30 mm dlouhé. Sršeň může dosahovat 3 – 4 cm(někdy i více). Samci po oplození samic hynou. Hnízdo je tvořeno hmotou z rozkousaného dřeva. Hnízda mohou být zavěšená například pod střechou nebo umístěna v zemi v norách po hlodavcích. Jedno hnízdo může mít několik stovek (někdy až několik tisíc) jedinců. Potravu tvoří mouchy, larvy hmyzu nebo produkty obsahující cukry. Celá kolonie vos s příchodem prvních mrazů zahyne, přežijí pouze mladé oplozené samice, které přezimují. Problém nám dělají zejména samice – dělnice. Vosy a sršně nám škodí nejvíce tím, že můžou způsobovat velmi silné alergické reakce po bodnutí, při kterých je nezbytná lékařská pomoc. V lepším případě způsobí bodnutí pouze menší otok, případně znehodnotí potraviny svým žírem.

Při likvidaci je nutné, aby bylo ošetřeno přímo samotné hnízdo a jeho blízké okolí. Jak už bylo zmíněno, jedno hnízdo může mít až několik stovek jedinců. Aktivní jsou ve dne, jejich počet a aktivita se zvyšuje se vzrůstající teplotou. Nejčastěji používáme insekticid ve formě postřiku, v případě potřeby je možné použít popraš, dým nebo aerosol.

Hubení vos nejčastěji provádíme v ranních nebo večerních hodinách, tedy v době, kdy hmyz není tolik aktivní a většina populace se nachází uvnitř hnízda. Po aplikaci insekticidu je potřeba utěsnit prostory, kterými se vosy do hnízda dostávaly, případě celé hnízdo odstraníme.

Samozřejmě je spousta druhů hmyzu, jenž se vyskytují celoročně. Jedné se zajména o štěnice nebo švábovitý hmyz.

Proč si vybrat právě nás?
Zkušenosti

Mnohaletá praxe v oboru dezinfekce, dezinsekce a deratizace. Předávání zkušeností z otce na syna.

zkusenosti-znak
Rychlost

Přijedeme k Vám v co nejkratším možném termínu. Pohotovost 24 hodin denně.

rychlost-znak
Profesionalita

Hubení škůdců provádíme bezpečně. Používáme nejmodernější metody a aplikační techniku.

profesionalita-znak